Gizlilik İlkesi

Gizlilik İlkeleri

Akuple, gizliliğinize ve kişisel verilerinizin, trafik verilerinizin ve iletişim içeriğinizin gizliliğine saygı gösterir.

Bu Gizlilik İlkesi, Akuple’nin web sitelerini ürünlerini kullanırken sağladığınız bilgilerin, Akuple tarafından nasıl kullanıldığını ve korunduğunu anlamanıza yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır.

1. AKUPLE HANGİ BİLGİLERİ TOPLAR VE KULLANIR?

Akuple aşağıda belirtilen kategorilerdeki bilgiler dahil olmak üzere (ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) sizin hakkınızda bilgi toplayabilir ve kullanabilir:

(a) Tanımlama bilgileri (örneğin ad, adres, telefon numarası, cep telefonu numarası, e-posta adresi);

(b) Elektronik tanımlama verileri (örneğin IP adresleri, tanımlama bilgileri);

(c) Banka ve ödeme bilgileri (kredi kartı bilgileri, hesap numarası);

(d) Bilgisayar, platform, aygıt ve bağlantı bilgileri, aygıt kapasitesi, bant genişliği, sayfa görüntüleme istatistikleri ve web sitelerimize giriş ve çıkış trafiği, tarayıcı tipi bilgilerini ürünlerimiz ve web sitelerimiz ile etkileşiminiz ve bunları kullanımınız hakkındaki bilgiler;

(e) Sipariş edilen ve sağlanan ürünler veya hizmetler;

(f) Sizinle Akuple arasındaki yazışmalar;

(g) mobil taşıyıcınızdan veya kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.

(i) üretici adı, aygıt model numarası, işletim sistemi, taşıyıcı ağ gibi mobil aygıt bilgileri;

2. AKUPLE BU BİLGİLERİ NASIL VE HANGİ AMAÇLA KULLANIR?

Bilgi toplamaktaki temel amacımız size güvenli, kesintisiz, verimli ve özelleştirilmiş bir deneyim sağlamaktır. Akuple veya Akuple adına hareket eden üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olan ve izin verilen şekilde sizinle ilgili kişisel verileri toplar ve kullanır:

 • web sitelerimizden verilen siparişleri almak, işleme koymak veya teslim etmek, fatura etmek veya siparişinizin durumunu bildirmek;
 • sizin için başka hizmetler sağlamak (bilgileri toplarken açıklandığı gibi);
 • müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek;
 • bilgilerin doğruluğunu karşılaştırmak;
 • servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek;
 • geri bildirim veya çevrimiçi anketlere katılma talebinde bulunmak;
 • ihtilafları çözmek;
 • kimliğinizi doğrulamak;
 • ürünlerimizi ve web sitelerimizi özelleştirmek, ölçmek ve geliştirmek
 • arama işlevimizi geliştirmek ve kişileri daha kolay bulmanıza yardımcı olmak;
 • özellikle Hizmet Koşullarımızı uygulamak ve dolandırıcılığı önlemek ve buna karşı mücadele etmek amacıyla sizin ve Akuple’nin menfaatlerini korumak,

3. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN TARAFIMIZDAN PAYLAŞIMI

Aşağıda belirtilenler dışında Akuple, ilgili yasalar gereği yükümlü olmadıkça veya yetkili makamların emriyle istenmedikçe kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satamaz, kiralayamaz, pazarlayamaz veya başka şekilde aktaramaz. Kendi isteğinizle kullanıcı profilinizde genel görüntülemeye açık hale getirdiğiniz veya forumlarda, tartışma platformlarında ya da yorum göndererek açıkladığınız bilgilerin herkese açık olacağını ve başkaları tarafından görüntülenebileceğini lütfen unutmayın.

Akuple, yasal gereklilikleri karşılamak, yasal haklarımız doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerine karşı kendini savunmak, Akuple’nin menfaatlerini korumak, dolandırıcılığa karşı mücadele etmek ve ilkelerimizi uygulamak ya da herhangi bir kişinin haklarını, malını veya güvenliğini korumak için kişisel bilgileri açıklayabilir.

Akuple’nin üçüncü bir tarafça satın alındığı işlemlerde, Akuple kullanıcılarının kişisel bilgileri genellikle devredilen işletme varlıklarından biri olacaktır. Üçüncü bir tarafa bu gibi bir devir halinde kişisel bilgilerinizi devretme hakkını saklı tutmaktayız.

4. TANIMLAMA BİLGİLERİ VE GIF’LER NEDİR VE AKUPLEBUNLARI NASIL KULLANIR?

Anahtar Noktalar

Akuple’nin web sitelerini ve/veya yazılımını kullanarak, tanımlama bilgilerinin kullanılmasına izin vermiş oluyorsunuz. Tanımlama bilgilerini reddetmeyi her zaman seçebilirsiniz, bunun için tarayıcı ayarlarınızı değiştirebilir (tarayıcınız izin verdiği takdirde) veya Akuple’nin web sitelerini ve/veya yazılımını kullanmaktan vazgeçebilir veya geçerli devre dışı bırakma işlevlerini kullanabilirsiniz. Belli özelliklerin yalnızca tanımlama bilgilerinin kullanılması ile mevcut olduğunun farkında olmanız gereklidir ve tanımlama bilgilerini kabul etmemeyi seçtiğiniz takdirde, bu tür özellikler tarafınızdan kullanılamaz.

4,1 Tanımlama Bilgileri ve GIF’ler Nelerdir?

4.1.1. Tanımlama Bilgileri

Tanımlama bilgileri, bir web sitesi sunucusundan tarayıcınıza gönderilen bir karakter dizgesi (metin) içeren küçük dosyalardır. Tanımlama bilgisi benzersiz bir tanımlayıcı içerebilir, ancak adınız veya e-posta adresiniz gibi kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri içermez. Akuple, web sitelerini ziyaret ettiğinizde, Akuple yazılımını kullandığınızda veya Akuple’nin reklam hizmeti verdiği diğer web sitelerini ziyaret ettiğinizde tanımlama bilgilerini kullanabilir. Akuple yazılımı istemcisinin tarayıcısı veya Internet tarayıcısı tanımlama bilgisini bilgisayarınızın sabit diskinde depolar ve bir sonraki ziyaretiniz sırasında web sitesi tarafından buna erişilebilir. Diğer web siteleri de tarayıcınıza tanımlama bilgileri gönderebilir, ancak tarayıcınız bu web sitelerinin Akuple’nin tanımlama bilgisi verilerini görmesine izin vermez.

4.1.2. Gif’ler

Akuple web sayfaları, web işareti ve izleme pikselleri olarak da bilinen saydam gif’leri içerebilir. Gif’ler sayfayı kaç kez ziyaret ettiğinizi saymak için kullanılan (ama herhangi bir kişisel tanıtıcı bilgi tutmayan) eşsiz tanımlayıcılı minik grafiklerdir. Ayrıca Akuple, HTML tabanlı e-postalarımızda saydam gif kullanarak hangi e-postaların açıldığını ve üzerinde işlem yapıldığını anlar. Bu, belirli iletişimlerin ve pazarlama kampanyalarının etkililiğini ölçmemize yardımcı olur.

4.2 Akuple ne tip Tanımlama Bilgileri kullanır?

Akuple oturum tanımlama bilgilerini, kalıcı tanımlama bilgilerini ve yerel paylaşılan nesneleri (flash tanımlama bilgilerini) kullanır.

Oturum tanımlama bilgileri geçici tanımlama bilgileridir ve Akuple’nin web sitelerini ziyaretiniz sırasında tarayıcınızla ilişkilendirilen benzersiz tanımlayıcılardır. Tarayıcınızı kapattığınızda oturum tanımlama bilgi kimliğiniz ortadan kalkar ve ziyaretiniz hakkındaki bilgiler tutulmaz.

Kalıcı Tanımlama Bilgileri kapattıktan sonra bile tarayıcınızda kalır ve web sitesine sonraki ziyaretlerinizde tarayıcınız tarafından kullanılabilir.

Yerel Paylaşılan Nesneler veya ‘Flash Tanımlama Bilgileri’ Adobe flash teknolojisi ile yazılmış tanımlama bilgileridir. Bu tanımlama bilgileri, diğer tanımlama bilgileri ile aynı şekilde bilgisayarınıza kaydedilir, ancak aynı şekilde tarayıcı düzeyinde yönetilemez.

4.3 Akuple Tanımlama Bilgilerini Nasıl Kullanır

Akuple kendi tanımlama bilgilerini şunlar dahil çeşitli amaçlar için kullanır:

1. oturum açtığınızda sizi tanır ve web sitemize nasıl geldiğinizi anlar, böylece size ilgili müşteri içeriğini ve bilgilerini sağladığımızdan emin olabiliriz. Örneğin:

 • web sitemize haber portalları hakkında bilgi almak için bir bağlantıyı tıklayarak geldiyseniz, bu kampanyalarla ilgili içeriği gördüğünüzden emin olabiliriz;

2. seçtiğiniz tercihleri hatırlar, örneğin:

 • web sitemizde görmeyi seçtiğiniz dil;

3. dolandırıcılığa karşı mücadele eder;

4. reklam ve pazarlama kampanyalarımızın etkililiğini ve performansını izler ve ürünlerimizi ve web sitelerimizi geliştirmemize yardımcı olmak için araştırma yürütür;

5. belirli bir süre boyunca hesap hizmet alanınızda oturum açmadığınızda ‘zaman aşımı’ gibi güvenlik önlemlerini başlatır;

4.4 Üçüncü Taraf Tanımlama Bilgileri

4.4.1 Analizler

Akuple, sitelerdeki kullanım hacmini izlemek ve web sitelerinin özelliklerini ve düzenini geliştirmek için şu analiz ortakları kullanır:

Google Analytics Akuple web sitesini ziyaret etme sayınız, son ziyaretinizin saati ve tarihi, sitemizi bulmak için kullandığınız arama motoru ve anahtar kelime, sitemize geldiğiniz bağlantı ve sitemize eriştiğiniz konum gibi anonim istatistiksel bilgileri toplayan analitik bir araçtır. Diğer web sitelerindeki gezintilerinizi izlemez.

4.4.2. Diğer Üçüncü Taraf İçeriği

Bazen, Akuple’nin web siteleri YouTube gibi üçüncü taraflardan pencere öğelerini veya gömülü video içeriğini içerebilir. Bu içeriği görüntülediğinizde veya bu pencere öğesini kullandığınızda bu web sitelerinden gelen tanımlama bilgilerini kabul ediyor olabilirsiniz. Bu tanımlama bilgileri denetimimiz dahilinde değildir ve daha fazla bilgi için ilgili üçüncü taraf siteyi kontrol etmeniz gereklidir.

4.5 Tanımlama Bilgileri Hakkındaki Seçimleriniz

Web sitelerimizin ve ürünlerimizin işlevselliğine etki edebileceğinden, tanımlama bilgilerini kısıtlamanız veya engellemenizi önermiyoruz. Ancak, bunu yapmayı seçerseniz, lütfen aşağıdaki mevcut seçeneklere bakın. Tanımlama bilgileri hakkında kapsamlı bilgileri www.aboutcookies.org adresinde de bulabilirsiniz.

4.5.1 Tarayıcı Tanımlama Bilgileri

Çoğu tarayıcının araç çubuğundaki Yardım seçeneği, tarayıcının yeni tanımlama bilgilerini kabul etmesini nasıl engelleyeceğinizi, yeni tanımlama bilgisi aldığınızda tarayıcının sizi uyarmasını nasıl sağlayacağınızı, tanımlama bilgilerini nasıl sileceğinizi ya da nasıl tamamen devre dışı bırakacağınızı açıklar.

4.5.2 Yerel Paylaşılan Nesneler (Flash Tanımlama Bilgileri)

http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager.html adresinden flash tanımlama bilgilerinin kullanımını yönetebilirsiniz.

Ayrıca flash tanımlama bilgilerini kullandığınız Internet Explorer (veya diğer tarayıcılar) ve ortam yürütücüsü sürümünün ne kadar yeni olduğuna bağlı olarak tarayıcınızla yönetebilirsiniz. Lütfen http://kb2.adobe.com/cps/526/52697ee8.html adresindeki Adobe web sitesini de ziyaret edin.

4.5.3 Analizler

Google Analytics tanımlama bilgilerini devre dışı bırakmak için, lütfen şu adresi ziyaret edin: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout

5. BAĞLANTILI WEB SİTELERİ VE ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMALAR

Akuple web siteleri, Akuple’nin web sitesinden çıkarak bir başka web sitesine erişiminize izin veren bağlantılar içerebilir. Bağlantı verilen web siteleri Akuple’nin denetimi altında değildir ve bu web siteleri farklı gizlilik ilkelerine sahiptir. Akuple Gizlilik İlkesi yalnızca Akuple web sitelerinde ve Akuple ürünlerini kullanımınızla ve/veya Akuple ile olan ilişkinizle elde edilmiş kişisel bilgiler için geçerlidir. Bu yüzden Akuple, çevrimiçi ortama kişisel bilgilerinizi girerken dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatır. Akuple diğer web siteleri için sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

6. AKUPLEKİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL KORUR?

Akuple, kendisine sağlanan kişisel bilgileri ve trafik verilerini korumak için ilgili yükümlülükleri ve ilgili mevzuat çerçevesindeki istisnaları da gözeterek uygun kurumsal ve teknik önlemleri alacaktır. Kişisel bilgilerinize ve trafik verilerine, sadece Akuple iştirakleri ya da hizmet sağlayıcılarının, kendilerine verilen görevleri yerine getirmek için verilere erişme ihtiyacı duyan yetkili çalışanları erişilebilir.

7. SİZİNLE İLETİŞİM

Akuple sizden zaman zaman kaliteyi ölçmek ve arttırmak amacıyla kullanılmak üzere deneyimleriniz hakkında bilgi sağlamanızı isteyebilir. Hiçbir zaman bu tür bilgileri sağlamak için herhangi bir yükümlülüğünüz yoktur. Gönüllü olarak web sitesindeki geribildirim formlarına girilen veya katıldığınız herhangi bir anketle gönderilen bilgilerin tümü, bu geribildirimi gözden geçirmek ve Akuple ürünlerini ve web sitelerini geliştirmek için kullanılacaktır.

Akuple, hatalar ve hizmet sorunlarıyla ilgili mesaj göndermek için sizinle iletişim kurabilir. Ayrıca Akuple, üçüncü taraflara ait hakların ihlal edildiği iddiaları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Akuple web sitelerini ve/veya Akuple ürünlerini kullanmanızla ilgili olası iddialar konusunda sizi bilgilendirmek için e-posta kullanma hakkını saklı tutar.

8. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZE NASIL ERİŞEBİLİR VE BİLGİLERİNİZİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?

Kişisel bilgilerinize ulaşma ve gerektiğinde bu bilgileri düzenleme hakkına sahipsiniz. Bazı bilgileriniz www.akuple.com adresindeki hesap sayfanızda oturum açmak suretiyle çevrimiçi olarak görüntülenebilir veya düzenlenebilir. Kimliğinizin doğrulanmasının ardından ve makul bir süre içinde kişisel bilgileri görme, düzeltme, tamamlama veya silme taleplerinize yanıt vereceğiz.

9. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ AKUPLETARAFINDAN NE KADAR SÜRE İLE SAKLANIR?

Akuple bilgilerinizi gerekli olduğu sürece şu amaçlarla saklar:

(1) (bu Gizlilik İlkesi’nin 3. maddesinde açıklanan) Amaçlardan herhangi birini yerine getirmek veya

(2) ilgili mevzuata, yasal gereksinimlere ve yetkili mahkemelerin ilgili emirlerine uymak için gerekli olduğu sürece tutabilir.

10. BU GİZLİLİK İLKESİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

Yazılım ve/veya ürünlerimizdeki değişiklikleri ve müşteri geri bildirimlerini yansıtmak için Akuple zaman zaman bu Gizlilik İlkesini günceller. Bu Gizlilik İlkesindeki değişiklikleri www.akuple.com adresinde yayınladığımızda, Gizlilik İlkesinin altındaki “son düzeltme” tarihini güncelleriz. Gizlilik İlkesinde önemli değişiklikler olması veya kişisel bilgilerinizi nasıl kullanacağımız konusunda değişiklikler yapılması halinde sizi bilgilendirmek için değişikliği uygulamadan önce bu tür değişikliklerle ilgili olarak kolaylıkla görünür şekilde bir bildirim yayınlayacağız ya da doğrudan size bildirim göndereceğiz. Bildirimden sonra Akuple ürünlerini kullanmaya devam etmeniz Gizlilik İlkesini kabul ettiğiniz anlamına gelir. Akuple’nin bilgilerinizi nasıl topladığı, kullandığı ve koruduğunu öğrenmek için düzenli olarak bu Gizlilik İlkesini incelemenizi öneririz.

11. AKUPLEİLE NASIL İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ?

“Akuple” markalı yazılım veya ürünlerle ilgili olarak Akuple ile iletişim kurmak için, lütfen müşteri destek ekibine bir destek talebi gönderin.

Hacı Seyit Ali Mh. 153066 Sk. Ayvacı İş Merkezi Kat:4 Ofis:5 Seydişehir / Konya

© Akuple– Son düzeltme tarihi: KASIM 2019